Pranie dywanów.
Czyszczenie wykładzin podłogowych, tapicerek tekstylnych i skórzanych.
Czyszczenie verticali (żaluzji pionowych).
Obszywanie dywanów i wykładzin.

Technologie

Pranie dywanów, czyszczenie wykładzin, czyszczenie verticali, obszywanie dywanów Szczecin

Pranie tapicerek meblowych i czyszczenie tapicerek skórzanych

Efekt końcowy prania tapicerki tekstylnej zależy w głównej mierze od doświadczenia osób wykonujących usługę a także jakości środków użytych do prania. Tapicerka przed praniem musi być dobrze odkurzona, następnie usuwa się z niej plamy. Pranie zasadnicze wykonuje się przy użyciu maszyny zwanej ekstraktorem. Jest to urządzenie, które natryskuje na powierzchnię tapicerki preparat piorący a następnie odsysa go wraz z rozpuszczonym brudem. Zaletą tego urządzenia jest to, że dość łatwo można kontrolować stopień nasycenia tapicerki w/w preparatem. Po dobrze wykonanym praniu, tapicerka nie powinna mieć obcych zapachów. Przy okazji usuwa się z niej grzyby i roztocza i inne alergeny.

Skóra, to najstarszy i najlepszy materiał tapicerski. Podczas użytkowania poddawana jest ona działaniu kilku szkodliwych czynników takich jak: wpływ temperatury otoczenia - nasłonecznienie, grzejniki, a także wpływ soli zawartych w pocie ludzkim i zwierzęcym (w przypadku zwierząt także w ślinie). Sól oraz temperatura powodują przesychanie skóry co z czasem prowadzi do jej twardnienia, a następnie powstania pęknięć, zwłaszcza w miejscach mocno naprężonych i narażonych na styczność ze skórą ludzką. Dodatkowo niefachowe czyszczenie skór z wykorzystaniem np. popularnych domowych środków piorących i czyszczących (płyny do mycia naczyń, spraye do szyb, preparaty do kurzu z silikonem, proszki do prania, itp.) przyczynią się także do jej dalszej degradacji.

Skóra w trakcie obróbki w garbarni zostaje odpowiednio spreparowana z wykorzystaniem wielu substancji nawilżających, które nadają jej miękkość i elastyczność. Jednak wraz z upływem czasu konieczne staje się ich uzupełnianie. Skóra wygarbowana nie ma zdolności do regeneracji, tak jak żywa tkanka. Należy jej w tym pomóc.

Skóra w miejscach przeznaczonych na siedziska, zużywa się przeważnie najszybciej, dlatego posiada ona warstwę ochronną, która zabezpiecza ją przed wilgocią, promieniami UV, uodparnia na działanie wysokich i niskich temperatur oraz ułatwia jej czyszczenie. Warstwa ta zużywa się jednak wraz z upływem czasu. Brak warstwy ochronnej i zabrudzenia mogą prowadzić do powstania trwałych uszkodzeń. Czyszcząc usuwamy powstałe w tym okresie zanieczyszczenia, a pielęgnując odbudowujemy warstwę ochronną, która uległa starciu. Trwała warstwa ochronna jest najistotniejszym elementem długoletniego dobrego wyglądu skóry.

Meble z tapicerką skórzaną wymagają od dwóch do czterech zabiegów konserwacyjnych w roku. Przed ich wykonaniem skórę trzeba odkurzyć i wyczyścić.
Znajomość rodzaju skóry gwarantuje optymalny dobór najbardziej odpowiednich preparatów do jej pielęgnacji i ogranicza możliwość ich błędnego stosowania.
(13kB)

Roztocza - najpopularniejsze zwierzątka domowe

 

(45kB)


Rząd pajęczaków (Arachnida) obejmujący zwierzęta od mikroskopijnych do 3-centymetrowych. Te znajdujące się w naszych mieszkaniach, które są odpowiedzialne za alergie, są bardzo małe. W 1 gramie kurzu z łóżka można znaleźć 3000 maleńkich roztoczy. 1 gram naskórka człowieka wystarczy, by wyżywić 100 tys. Roztoczy.

Te żyjące w domach należą do trzech gatunków: Dermatophagoides pteronyssinus, Dermatophagoides fainae i Euroglyphus maynei. Są to pajęczaki o wielkości 0,3-0,4 mm.

Co uczula? Białka zawarte w odchodach roztoczy tych mikroskopijnych pajęczaków. Można je znaleźć w każdym domu, szczególnie tam, gdzie jest ciepło i wilgotno, gdzie jest dużo kurzu i rzadko się wietrzy. Najbardziej dokuczają alergikom jesienią.
Najwięcej mieści się w dywanach, materacach, poduszkach, kołdrach - i pluszowych misiach (w których jest ich 2.5 razy więcej na mm2 niż w łóżku). Żywią się głównie kawałkami skóry i naskórka, które zrzucamy w normalnym procesie ich wymiany.
Roztocza (Dermatophagoides farinae; D. pteronissinus) żyją w optymalnych warunkach do 3 miesięcy, co 3 tygodnie produkując 25-30 nowych osobników każde. Najchętniej żyją i rozmnażają się w temperaturach od 18°C do 25°C i przy wilgotności 60-80%.
Potrzebują średnio 3 do 4 miesięcy, aby osiągnąć po okresie larwalnym wiek dojrzały, tak aby mogły się rozmnażać. Samica składa około 30-50 jaj. Jednak w optymalnych warunkach czas przeżycia może się zwiększyć nawet do 500 dni, a płodność do 105 jaj.

Dla alergików ważniejsze od roztoczy są ich odchody - każdy owad długości ok. 0.5mm produkuje około 20 w ciągu dnia. Łyżeczka kurzu (ok 1g) może zawierać 250,000 takich odchodów. Są one przy tym bardzo małe (10-24um w porównaniu np. do 100um grubości włosa), że każdy podmuch czy poruszenie wznosi ich chmurę. Enzym (białko) DER p1, którego roztocza używają do trawienia skóry, jest jednym z najsilniejszych alergenów - czynników wywołujących katar sienny, skazę czy astmę.

Dzieci w wieku niemowlęcym mają szczególnie korzystne warunki do wdychania silnie uczulającego antygenu, co powoduje, że objawy uczulenia można stwierdzić już nawet u niemowlaków.

Oprócz sypialni należy zadbać o miejsca w domu, w których najwięcej przebywamy - kanapa, fotel, wersalka, dywan, szczególnie przed telewizorem. Podobny problem z roztoczami występuje we wnętrzu samochodu.

 

Szanowni Państwo, jeżeli po jakimś czasie będziecie chcieli odszukać naszą firmę, albo polecić ją znajomym a zapomnicie naszego adresu www, to można nas odszukać wpisując do wyszukiwarki internetowej którąś z poniżej zamieszczonych fraz: abfprofit-pranie-dywanow.pl pranie dywanów Szczecin, czyszczenie dywanów Szczecin, pranie wykładzin Szczecin, czyszczenie wykładzin Szczecin, pranie tapicerek Szczecin, czyszczenie tapicerek Szczecin, czyszczenie tapicerek skórzanych, czyszczenie verticali, usuwanie plam, usuwanie roztoczy.